«Зупинимося у відносинах?» Чи варто розлучатися на деякий час і як це зробити правильно

"Зупинимося у відносинах?" Чи варто розлучатися на деякий час і як це зробити правильно - Украина, Польша, Германия.

У романтичних фільмах таке трапляється часто: відносини персонажів починають погіршуватися, і один з них пропонує деякий час жити окремо. Подальші події залежать від жанру. Іноді персонажі розуміють, що вони не можуть обійтися один без одного. Але іноді вони розуміють, що можуть обійтися і без партнера.

Ми збираємо недорогі товари, акції, знижки та промокоди в Телеграм-каналах «Ціна дня» і «Знаходить Аліекспрес». Підпишіться, щоб заощадити гроші!

Культовий сюжетний поворот легендарного ситкому «Друзі» був побудований на тому, що Росс і Рейчел зробили перерву. Росс спав з дівчиною з бару, а Рейчел звинуватила хлопця в зраді. Хоча він був упевнений, що зради не сталося: «У нас є перерва».

Загалом, ззовні ми бачили різні приклади таких пауз. Але чи варто намагатися реалізувати це в житті? Ми розуміємо разом з психологами.

Коли розрив відносин — не найкраща ідея

Слід розуміти, що пауза — це серйозний крок, і не варто приймати її в будь-якій незрозумілій ситуації. Це остання міра перед розпадом, свого роду зонд розпаду. І, найголовніше, ніхто не може передбачити, куди приведе таке рішення.

Якщо потрібні чіткі аналогії, розрив у відносинах — це як лікування з важкими побічними ефектами при смертельному захворюванні. Такий препарат призначають тільки в крайніх випадках. Але при нормальному кашлі ніхто не призначає.

За словами психолога Юлії Кузнєцової, відносини схожі на живий організм, вони розвиваються за власними законами. У людини криза трьох років, підліткового, середнього віку. Але ці труднощі дозволяють зробити стрибок вперед і вийти на новий рівень. Те ж саме відбувається і у відносинах. Але в них залежить від двох людей, чи розпадеться союз або, навпаки, стане сильнішим.

Юлія Кузнєцова

Психолог сервісу «Теледоктор24».

Буває, що пара вирішує розлучитися на деякий час. Але я думаю, що це руйнівний крок. Ці дві людини знаходяться в дитячому положенні: ніби малюки щось не поділили в пісочниці і вирішили з неї вибратися.

А якщо говорити про дорослу позицію, то без конструктивної розмови не обійтися. Якщо ви не говорите, не висловлюєте почуттів, не говорите про свою точку зору і бажання, не прислухаєтеся до думки і почуттів свого партнера, то розвитку не буде. У будь-якому випадку ця негласність буде рости і накопичуватися, непорозуміння почнуть наростати — і тріщина між парою теж. І ця тріщина зазвичай наповнена сварками і образами.

Тимчасовий розрив — це спосіб на деякий час втекти від труднощів. Але кожен з партнерів візьме з собою багаж невирішених проблем, яким не стане легше на відстані. І якщо возз’єднання відбудеться, пара опиниться в тій же ситуації, з якої вони втекли. Тому що весь цей час кожен тушкувався в соку власного досвіду. У той час як проблема поширена, і її можна вирішити тільки разом.

У яких випадках пауза може бути корисною

Ми вже вирішили, що розрив відносин є крайнім заходом. І використовувати його потрібно в екстремальних ситуаціях.

Коли роздратування і втома у відносинах досягли критичної точки

Відносини бувають різні. Іноді люди можуть відчувати, що втомилися один від одного і накопичене роздратування вже не може стримуватися. Або вирішити, що партнер втомився і побудувати з ним пару спочатку було неправильним вибором.

Андрій Смирнов

Магістр психології, практичний психолог.

Тут пауза важливіша, ніж будь-коли! Не доводьте відносини до скандалів і криків. Краще погодитися прожити окремо тиждень-два або навіть місяць. Саме тут настає момент істини. Спочатку під час паузи можна відчути полегшення. Але незабаром прислів’я «Те, що маємо — ми не тримаємо, ті, хто втратив — плачемо» може виявитися правдою. Ви починаєте розуміти, наскільки дорогий вам ваш партнер, запам’ятовуються тільки хороші, про погане забувають.

В цьому випадку слід зателефонувати своєму партнерові і дізнатися, як він робить, який у нього настрій. За інтонацією можна відчути, чи пора закінчувати паузу або краще почекати. Адже люди рухаються з різною швидкістю. Комусь і одноденному розлукі незручно, а комусь потрібно заспокоїтися протягом двох тижнів.

У будь-якому випадку, події не повинні поспішати. Пауза може бути перервана тільки тоді, коли є чітке бажання з обох сторін возз’єднатися. Часто після таких пауз зустрічі радісні і навіть феєричні.

Андрій Смирнов попереджає: такий результат не завжди буває. Якщо партнер виснажений так, що ніяка пауза не допомагає і немає бажання знову бачитися, то варто задуматися про остаточне розставання.

Коли один з партнерів обдурив

З обманом це складно. Перш за все, через те, що немає правильної реакції на цю подію. Рішення про те, що буде з парою далі, доведеться приймати партнерам. Особливо важко тому, кого обдурили, адже він відчуває масу емоцій одночасно, які не так просто зрозуміти. А присутність зрадника ще більш дезорієнтована. При цьому партнери, навіть незважаючи на бурю емоцій, не завжди категорично налаштовані на розставання. Потрібен час, щоб впоратися з ситуацією. А іноді і пауза у відносинах.

Буває і навпаки: партнер-шахрай вагається і не розуміє, хоче він зберегти старі відносини або зацікавлений в новому. І перерва стане в нагоді, щоб продумати речі.

Коли є насильство в парі

Олена Слінкіна рекомендує діяти негайно.

Олена Слінкіна

Сімейний консультант, арт-терапевт.

Якщо це станеться, запакуйте і йдіть. Ви можете сказати своєму партнерові, що любите його і попросити його щось зробити: звернутися за допомогою до психолога, консультанта. Якщо людина дійсно любить, він постарається зробити все, що в його силах, щоб цього не сталося знову.

Важливо відразу обмовитися: перерви можуть бути частиною схеми, яка все частіше залучає жертву до домашнього насильства. Це загальний цикл. За актом жорстокості слідує покаяння агресора. Жертва прощає, починається так званий медовий місяць, коли все добре. Потім радість і спокій зникають, і їх знову замінює насильство. І з кожним разом вона стає все більш жорстокою.

Вибачення без змін – це маніпуляція. Можлива перерва, щоб продумати речі і дати агресору шанс внести поправки. Але пауза не повинна бути частиною циклу, в якому жертва робить перерву знову і знову, прощає і знову стикається з насильством. Це має сенс тільки тоді, коли людина розуміє, що вона робить неправильно, і дійсно готова змінитися.

Коли розрив неминучий

Пауза може допомогти вам прийняти це важке рішення.

Олена Слінкіна

Сімейний консультант, арт-терапевт.

Якщо ви відчуваєте, що відносини пережили свою корисність, спробуйте схопитися за останню краплею і обидва вирішили розлучитися на деякий час, щоб час пішов вам на користь, то насправді це означає тільки одне: ваше розставання неминуче. Але це буде менш болісно, тому що це свого роду на деякий час. В даному випадку це варіант. Знайдіть час, щоб звикнути до того, що ви розлучилися.

Як поставити відносини на паузу

Повернімося до Росса і Рейчел. Головною проблемою їх розриву, як відомо з подальшого розвитку подій, було те, що вони не погоджувалися на його умови і взагалі діяли емоційно. Це поганий спосіб зробити перерву.

Психолог і керівник Центру вирішення соціальних конфліктів Олег Іванов радить спочатку уточнити наступні моменти.

Переконайтеся, що рішення взаємне

Якщо ви ініціатор, дайте своєму партнерові конкретну причину, чому ви хочете зробити перерву.

Визначення кінцевої мети тимчасового поділу

Пауза не означає перерву. Цей час дається вам обом, щоб продумати речі і прийняти обгрунтоване рішення про те, куди йти далі.

Установлення періоду паузи

Перерва на невизначений термін не спрацює: без чітких термінів все ризикує закінчитися звичайним розривом.

Вирішіть, як часто ви будете зустрічатися

Це важливо, в тому числі, для вирішення повсякденних питань. Пауза не означає ізоляцію та ігнорування один одного, навіть якщо ви живете в різних місцях деякий час.

Олег Іванов

Психолог, конфліктолог, керівник Центру вирішення соціальних конфліктів.

Будьте чесні з собою і один з одним: домовтеся про те, як ви будете проводити час окремо. Пауза у відносинах не означає повної свободи від зобов’язань один перед одним. Тому, якщо ви хочете виїхати з міста на пару днів, сходіть на вечірку або познайомтеся з друзями, попередьте партнера про свої плани.

І окремо обговорити питання романтичного спілкування з іншими людьми. Рейчел і Россу знадобилося сім сезонів і 10 епізодів, щоб повернути свої стосунки після помилки. Але краще не руйнувати свій щасливий кінець своїми руками.