«Вони почали розгортати армію». Військовий експерт Олег Жданов оцінив можливість нападу Білорусі на Україну

«Вони почали розгортати армію». Військовий експерт Олег Жданов оцінив можливість нападу Білорусі на Україну - Украина, Польша, Германия.

Експерт з військової справи Олег Жданов оцінив ймовірність нападу армії Республіки Беларусь на Україну.

«Загроза існує. Чи бачите, ще вчора ми говорили, що не спостерігаємо формування ударного угруповання, сьогодні вже Генеральний штаб каже, що таке угруповання ось-ось буде завершено. Скажу так, що вони почали розгортати армію – так, загроза існує», – заявив експерт.

Одночасно, пан Жданов зауважив, що залишається «великим питанням», наскільки саме ця загроза буде втілена, оскільки місце, у якому Білорусь сконцентровує свої військові сили — «не найліпше місце для наступу».

«І коли глава Білорусі на такій імітованій зустрічі з жителями Білорусі вчора заявив, що ВСУ відірвуть голови будь-кому, хто втече в Україну, а якщо це „нацики“, як він сказав, то ще гірше буде. І після цього наказувати? Коли він створює в суспільстві думку, що це не наша війна, чи не треба в неї втручатися, і після цього він скаже військам „повний уперед, наступаємо в Україну“? Я дуже сумніваюся у цьому. Подивимося. Я думаю, що ймовірність треба залишати десь на рівні також 50 на 50 відсотків», — сказав у своїй промові Жданов.

«Вони почали розгортати армію». Військовий експерт Олег Жданов оцінив можливість нападу Білорусі на Україну - Украина, Польша, Германия.

Спеціаліст з військової справи також доповнив, що найбільшою загрозою зі сторони Білорусі для західних регіонів України є авіаудари ракетами.

Цікаво, що 7.06.2022 р. Білорусь почала заняття з «бойової готовності» своєї армії.

А вже 9.06.2022р. саме через ракетну атаку авіації РФ з території Білорусі постраждала Житомирська область України. Про це під час короткої прес-конференції доповів Олексій Громов — заступник начальника ГОУ Генштабу ЗСУ.

За інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, війська супротивника розташували на межі з Україною (саме на території Білорусі) ЗРС С-400, ОТРК Іскандер-М, ЗРГК Панцир-С1, винищувачі та інша оперативно-тактична авіація.

Світлана Тихановська — голова опозиції Білорусі — раніше сповіщала, що був наказ про наступ армії Білорусі на Україну, але його не доносили до солдатів. За її словами, військові командири розуміли, що бійці армії Білорусі дезорганізовані та не мають бажання примикати до військ РФ, тому наказ «не був спущений далі».