Травневе оновлення Google Core Update 2022: не всі знають про це навіть співробітники Google

22
Травневе оновлення Google Core Update 2022: не всі знають про це навіть співробітники Google - Украина, Польша, Германия.

Глобальні оновлення Google можуть бути зроблені тільки сайтом, який підтримується великою командою.

Кілька разів на рік Google вносить особливо значні корективи в механізми ранжування. Команда пошукових систем називає їх основними (або масштабними) оновленнями. Зараз розгортання чергового Core Update йде повним ходом, тому якщо ваш сайт «трясеться» у видачі — швидше за все, це завдяки оновленню.

Як щодо оновлень (і конкретно про це) говорять в Google

«Якщо ви створюєте якісний контент і думаєте про користувальницький досвід, вам нема чого боятися», — коментує компанія кожне оновлення алгоритму. Веб-майстри, як правило, на цих словах починають сіпатися з очей: фахівці знають, що не все так однозначно.

Піксельна кішка лежить на боці і плаче
Коли Google випускає оновлення і каже: «Робіть те, що вам потрібно зробити — і що б не сталося»

Короткий переказ того, як Google прокоментував основне оновлення травня 2022 року:

«Масштабні оновлення [дослівний переклад виразу основних оновлень] — це зміни, які ми вносимо, щоб поліпшити пошук в цілому і йти в ногу зі зміною характеру Інтернету.

Масштабні оновлення ми оголошуємо окремо, адже вони зазвичай дають помітний ефект. На деяких сайтах може спостерігатися падіння або, навпаки, зростання – і люди, чиї сайти «падають», будуть шукати рішення проблеми. Ми хочемо переконатися, що вони не намагаються виправити те, що не потрібно виправляти (а іноді взагалі нічого не потрібно виправляти).

Окремі сторінки можуть працювати гірше після оновлення, але це не означає, що вони порушують наші правила. Масштабні оновлення взагалі не мають нічого спільного з окремими сторінками: ми вносимо зміни в саму систему оцінки контенту. А це призводить до того, що в результатах випуску піднімаються раніше занижені сторінки».

Що насправді відбувається

Оновлення перекриваються: не так просто швидко розрахувати, який з них вплинув на вас і за рахунок чого.

Часто сайти починають «трясти» в видачах ще до того, як Google скаже, що випустив оновлення. Чому?

Існує припущення, що справжнє розгортання починається трохи раніше, ніж буде оголошено. Більш імовірним варіантом є те, що на момент виходу нового Core Update сайт тільки що дійшов до змін попереднього оновлення (якщо не раніше!). Тобто, по суті, розгортання алгоритмів займає більше часу, ніж заявлено.

Живий приклад — хронологія змін на нашому власному сайті.

  1. У першій декаді жовтня ми оптимізували AMP-сторінки (до цього змінився дизайн на сайті, і AMP теж потрібно було змінити).
  2. У листопаді Google випустила ще одне глобальне оновлення. Семруш зазначив, що «листопадове оновлення було «набагато більш волатильним», ніж липневий < … >: у випуску настільних комп’ютерів – на 12%, а в мобільному – на 23%». Тобто зміни були заточені скоріше для мобільної видачі.
  3. Наприкінці листопада та на початку грудня ми запровадили розмітку для amp-сторінок.
  4. Реальні зміни дійшли до нашого сайту… 10 березня, коли навіть травневе оновлення вже було ближче за часом, ніж листопадове.
Травневе оновлення Google Core Update 2022: не всі знають про це навіть співробітники Google - Украина, Польша, Германия.
Реальні зміни в рейтингу «наздогнали» сайт лише через чотири місяці після оновлення, гіпотетично заточені спеціально для мобільної видачі.

Це нормальна практика, коли офіційне розгортання алгоритму вже завершено, але поступове затягування гвинтів триває до наступного оновлення.

Висновок: SEO не тільки не дає миттєвих результатів — всі зусилля, спрямовані на оптимізацію, будуть відображені в результатах Google пізніше, ніж у видачі Яндекса. Доброю новиною є те, що ці результати є надійними: вони стабільно приносять трафік відразу після того, як вони оселяться.

Частиною механізмів ранжування є чорний ящик для самих співробітників Google

Google є розумною машиною і вчиться вже давно. Тому, коли співробітники компанії підкидають руки і кажуть «просто подумайте про користувача і моліться, що все буде добре», вони роблять це щиро.

Звичайно, співробітники Google уявляють, яку інформацію вони «годували» штучним інтелектом для навчання. Це дані від оцінювачів – реальних людей, які тестують сайти; На основі їхніх оцінок навчається машинне навчання Google. Але поки що неможливо заздалегідь сказати, як це вплине на рейтинг і які сайти і сторінки потраплять у видачу.

Травневе оновлення Google Core Update 2022: не всі знають про це навіть співробітники Google - Украина, Польша, Германия.
Оновлення Google очима веб-майстра. Ви, здається, знаєте, що все на краще , але кожен раз це страшно

Як протистояти глобальному оновленню ядра

Рекомендація «робити добро і не робити поганого» — така допомога веб-майстру.

Неможливо оновити весь контент на сайті за один день, перевести всі зображення в найсучасніший формат за один прийом і виправити всі помилки одним клацанням миші (і вони неминуче з’являються в процесі роботи над ресурсом). Це було б добре, але неможливо. Тому веб-майстри і власники по праву хочуть знати, що схопити тут і зараз, з виходом чергового глобального оновлення: для мобільного телефону, мікро-розмітки, швидкості завантаження або чогось іншого.

Насправді тут працює тільки одне – колективний досвід. Якщо у вас є один сайт, і навіть зі швидкістю оновлення не пощастило, і до сих пір немає щоденника оновлень з чіткими датами, коли і що було зроблено, ви будете сидіти як голки протягом трьох-чотирьох місяців. А чи правильно ви «здогадалися», що потрібно пошуковій системі на цей раз, ви не дізнаєтеся найближчим часом.

Що мені робити? Є два варіанти.

Моніторинг досліджень інших веб-майстрів

Таким чином, ми, наприклад, розрахували приблизну кількість матеріалів, які необхідно оновити на сайті.

У 2020 році пошукова система оголосила про набір факторів E-A-T (експертиза, авторитетність, надійність). Довіра до Google також актуальна.

На нашому сайті статті трирічної, а іноді і чотирирічної давності (в деяких випадках — старші) продовжують набирати щоденний трафік, і часто було б непогано оновлювати там інформацію. Зробити це відразу для всіх матеріалів нереально, так як зараз на сайті налічується майже 4000 статей, з яких близько чверті все ще користуються попитом. Решта — ситуативний і повністю застарілий контент, який вже не можна оновлювати.

Як дізнатися, як швидко оновлювати вміст? Ми провели кілька досліджень на тему того, який контент сайтів (це важливо! – ресурси слід порівнювати з аналогічними) провис або злетів у випуску. Автори провели кропітку роботу, визначивши приблизний відсоток оновлень в кожному окремому випадку. Нам залишається тільки знайти середнє арифметичне цифр з дослідження, перерахувати відсотки в реальну кількість статей і зробити висновок, що нам потрібно оновлювати близько семи-восьмисот матеріалів на рік.

Тоді це питання техніки.

Ми визначили найбільше дорожніх матеріалів, передали їх внутрішнім фахівцям для ознайомлення і почали процес оновлення.

Самі вічнозелені матеріали, де потрібно просто перевірити працездатність посилань, змінити зображення на «легкий» формат webp, позначити в даний час заборонені організації і внести інші косметичні правки, оновлюються на новому шаблоні статті, але без підняття на головну сторінку сайту і TexTerra Daily, так як там мало доданої вартості.

Незважаючи на те, що дата не змінюється, Google все ще помічає зміни і дає сторінці імпульс: часто невеликий, рідше вибухонебезпечний. У підсумку це дає збільшення загального трафіку — не грандіозного, а значного і, головне, стабільного.

Матеріали, які вимагають істотних змін змісту, надаються авторам відповідної спеціалізації, обробляються і випускаються на TexTerra Daily з новою датою. При цьому ми даємо зрозуміти як роботам, так і людям, що це не новий матеріал, а оновлений:

Як і інші заходи SEO, ця робота рідко виявляється «чарівною пігулкою», і це також стосується щоденних зусиль. Плюс все те ж саме: оновлення дають хорошу інерцію, тобто стабільний трафік.

Цікавий факт: іноді оновлені статті, як виявилося, підхоплюють Дзен, в тому числі навіть неодноразово, якщо він колись давав їм покази. Тут грає роль сума роботів і людських факторів: алгоритми пропонують людям оновлену статтю, припускаючи, що зміст все ще може бути актуальним, а якщо вони бачать активні кліки і читання, продовжуйте давати враження.

Робота з десятками проектів одночасно з десятками проектів

Це більш надійний варіант. Тут ви не задоволені розрахунками малознайомих фахівців, а працюєте в оточенні декількох проектних команд, кожна з яких має свій пул ресурсів «приходу». Так ми працюємо в агентстві – і тому, очевидно, самотній веб-майстер працювати не може.

Ми дивимося на те, як кожне оновлення впливає на різні проекти, і поступово стає зрозуміло, де потрібно щось «закрутити» і як адаптуватися до нових реалій.

Варвара Бекшаєва

Директор проекту TexTerra

Тобто агентство, яке просуває відразу кілька десятків проектів, має доступ до своєрідних «великих даних». Це не великі дані в класичному розумінні, звичайно, тому що проектів не мільйон. Але чим більше вибірка, тим точніший висновок. Ми можемо потрапити в історію змін кожного проекту, подивитися, що ми змінили, як Google переоцінив ресурс (або конкретну сторінку), як він відноситься до дат оновлення, «струшування» при видачі інших сайтів і так далі. Все, що працює на даний момент в «новій реальності Google», реалізується на інших проектах. Для підприємств, які приходять до розробки сайту, відповідно створюються сайти, які реагують на цю нову реальність.

Якщо у вас немає можливості бути в курсі декількох десятків проектів (як в нашій компанії), то завжди є інший метод — експериментальний. Висунута гіпотеза — перевірена на декількох сторінках / розділах — зроблені висновки — і з позитивним результатом поширилася на весь сайт.

Варвара Бекшаєва

Директор проекту TexTerra

У нас є ще один обманний трюк – це наш власний сайт, де ми можемо експериментувати, нічого не узгоджуючи з клієнтом, адже клієнти тут самі. Успішні SEO-рішення з нашого сайту передаються клієнту і навпаки — ми використовуємо досвід менеджерів проектів, які працюють із зовнішніми проектами.

Що ми маємо в сухому залишку

  • Коли експерти Google кажуть, що чітких рекомендацій немає, а деякі рішення пошукової системи залишаються в «чорному ящику», в тому числі і для себе, вони не є нещирими, справа в цьому дійсно так.
  • Чітких кордонів між оновленнями Google немає – лише поступове затягування гвинтів алгоритмами.
  • SEO не може померти і / або перестати працювати: це нескінченний рух до здорового глузду, корисності та зручності. До чого в цілому прагне глобальна мережа.
  • Рано чи пізно хороша SEO робота «стріляє» – і починає неухильно приносити трафік. Веб-майстер може залишити «викривлені» характеристики сайту на деякий час в спокої і розібратися з іншими … тому що попереду нові оновлення.
  • Хороша робота — це робота, заснована на повних і вичерпних даних. І вони, у вигляді фону великої кількості проектів, найчастіше доступні тільки команді фахівців, які одночасно просувають багато бізнесів.

Чи будемо ми обговорювати просування або створення сайту для вас? 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


три × 4 =