Сергій Токарєв розповів на Web Summit, як має працювати український бізнес під час війни

Сергій Токарєв розповів на Web Summit, як має працювати український бізнес під час війни - Украина, Польша, Германия.

Війна довела, що бізнес повинен дбати про систему, в якій він росте і розвивається. В неї входять люди, освіта, суспільство, громадська інфраструктура та міжнародна спільнота. Про це заявив Founding Partner Roosh Сергій Токарєв 2 листопада під час панельної дискусії про розвиток підприємництва в часи невизначеності, що відбулась в українському павільйоні ІТ-конференції Web Summit у Лісабоні.

За словами бізнесмена, він завжди мріяв про створення найбільшого хабу у Східній Європі для AI/ML-проєктів. Тож, щоб не гаяти час, вирішив разом з однодумцями запустити технологічну екосистему, в яку наразі входять венчурні студії Roosh Ventures, Pawa, стартапи Reface та Zebra AI, а також виш SET University та спільнота AI HOUSE.

Токарєв розповідає, що запускав та розвивав бізнеси у часи пандемії COVID-19 та продовжує розвивати під час війни. Однак він пішов на цей ризик, адже знав, що Україна перенесе всі незгоди.

“Україна сильна. Україна – сталь. Україна – це хоробрість, як вона є. Вона показала силу кооперації всьому світу. Війна довела, що бізнес повинен дбати про систему, в якій він росте і розвивається. Це люди, освіта, суспільство, громадська інфраструктура та міжнародна спільнота. Ми повинні залишатися українським бізнесом і працювати на розвиток країни. Ми можемо побороти все лише об’єднавшись”, – заявив Сергій Токарєв під час ІТ-конференції.

Окрім засновника Roosh, на панелі виступили заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков, заступниця керівника Програми “Нове правосуддя” USAID Наталія Петрова та Head of Product Pawa Тетяна Ярошенко. Вони розказали, як вижити і розвивати свій бізнес під час турбулентних часів, а також як такі ситуації впливають на працевлаштування в ІТ-сфері.

Нагадаємо, Web Summit – це найбільша ІТ-конференція світу. Вона проходить щороку у Лісабоні. Цьогоріч саміт тривав з 1 по 4 листопада. Його відвідали понад 70000 людей з 160 країн світу. 

Цьогоріч Україна вже вдруге представила свій власний павільйон на Web Summit. Цього разу під назвою «Ukrainian Tech Ecosystem». У рамках стенду провели більш ніж 20 майстер-класів, презентацій, сотній зустрічей, а також пітчинг з десятками стартапів.

Відвідало павільйон близько 30000 людей. Україну на саміті представляли 24 стартапи.

Відкривала захід Перша Леді України Олена Зеленська. Зі сцени вона закликала підтримувати Україну та наголосила на важливості розвитку інноваційної екосистеми країни. Зокрема, Зеленська розповіла про те, як українські ІТ-фахівці рятують людей від держави-агресора – Росії.

Також цього року свою промову на конференції виголосив Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Він розповів, що у 2022 році експорт комп’ютерних послуг зріс на 23% порівняно з попереднім роком, і навіть під час війни понад 80% українських ІТ-компаній зберегли майже всі свої контракти.