Повна свобода для людини, яка застрелила Рейгана

6
Джон Хінклі, який застрелив президента США Рональда Рейгана в 1981 році, отримав повну свободу. -AP

Джон Хінклі, який застрелив президента США Рональда Рейгана в 1981 році, «більше не становить небезпеки ні для себе, ні для інших» і буде звільнений від усіх обмежень в цьому місяці.

Це рішення обмежує чотиридесятирічну подорож Хінклі через правові та психічні системи охорони здоров’я.

Суддя окружного суду США Пол Л. Фрідман у вересні заявив, що звільнить Хінклі від усіх обмежень, що залишилися, 15 червня, поки Хінклі продовжує добре жити в громаді у Вірджинії, як він це робив протягом багатьох років.

На слуханні в середу у Вашингтоні, на якому Хінклі не був присутній, Фрідман зазначив, що Хінклі продовжує робити добре, і суддя не вніс жодних змін до своїх планів щодо повної свободи від судового нагляду.

«Він був ретельно вивчений. Він пройшов всі випробування. Він більше не становить небезпеки ні для себе, ні для інших», — сказав Фрідман на слуханні, яке тривало близько години. Фрідман присвятив більшу частину слухань розмові про «довгий шлях» справи, який йому випадковим чином призначили два десятиліття тому, третій суддя, який буде залучений до справи.

Він зазначив, що Хінклі, якому в неділю виповнилося 67 років, був глибоко стурбований, коли застрелив Рейгана, але йому вдалося отримати допомогу в галузі психічного здоров’я. Хінклі не виявляв ознак активних психічних захворювань з середини 1980-х років, зазначив суддя, і не виявляв насильницької поведінки або інтересу до зброї.

Хінклі був поміщений в психіатричну лікарню у Вашингтоні протягом більш ніж двох десятиліть після того, як присяжні визнали його невинним через божевілля в розстрілі Рейгана. Починаючи з 2003 року Фрідман почав дозволяти Хінклі проводити довше і довше в суспільстві з такими вимогами, як відвідування терапії та обмеження щодо того, куди він може подорожувати. Він живе повний робочий день у Вірджинії з 2016 року, хоча все ще перебуває під обмеженнями.

Прокурори раніше виступали проти скасування обмежень, але в минулому році вони змінили свою позицію, заявивши, що погодяться на звільнення Хінклі.

Давній адвокат Хінклі, Баррі Левін, сказав, що справа «почалася з неспокійного молодого чоловіка, який завдав великої шкоди», і це, врешті-решт: «Я думаю, що ми врятували життя».

Рейган оговтався від стрілянини 30 березня 1981 року, але його прес-секретар Джеймс Брейді, який помер у 2014 році, був частково паралізований в результаті. Агент секретної служби Тімоті Маккарті і офіцер поліції Вашингтона Томас Делаханті також були поранені. Рейган помер у 2004 році.

У 2000-х роках Хінклі почав, зі схвалення судді, відвідувати будинок своїх батьків у Вільямсбурзі, штат Вірджинія. Його батько помер у 2008 році, але в 2016 році йому дали дозвіл жити з матір’ю повний робочий день.

Тим не менш, він був зобов’язаний відвідувати індивідуальні та групові сеанси терапії, йому було заборонено спілкуватися зі ЗМІ і він міг подорожувати лише на обмеженій території. Секретні служби також періодично стежили за ним.

Мати Хінклі померла в 2021 році. Відтоді він покинув її будинок. В останні роки Хінклі заробляв гроші, продаючи предмети в антикварному торговому центрі і продаючи книги в Інтернеті.

Хінклі заявив на своєму каналі в YouTube, що він заснував лейбл Emporia Records, і що його першим релізом буде 14-пісенний компакт-диск його музики. Він також популяризує свою музику в Twitter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


шесть − два =