Навчання в Польщі після 11 класу для українців: вибір університету та головні плюси

Навчання в Польщі після 11 класу для українців: вибір університету та головні плюси - Украина, Польша, Германия.

Багато українців обирають польські ВНЗ для того, щоб продовжити навчання після школи та здобути якісну освіту. Польський диплом високо цінується у світі, що дозволяє у майбутньому знайти гідну роботу.

Для українських випускників шкіл пропонується навчання в Польщі після 11 класу у державному чи приватному університеті. Вони знаходяться не лише у столиці Варшаві, а й в інших містах, у тому числі Гданську, Вроцлаві, Торуні, Кракові, Хожуві, Ополе.

Особливості вступу до польських ВНЗ

На вибір студентам, у тому числі іноземним, пропонується великий вибір навчальних закладів. Вони відрізняються не лише формою власності (публічна чи приватна), а й рейтингом, вартістю за семестр, розташуванням, умовами вступу та ін.

Польська освіта відома у всьому світі за якість та багаторічні освітні традиції. Тут діє Болонська система, тобто поділ освітнього процесу на бакалавра (3 роки бакалавр та 3,5 роки інженер) та магістра (1,5-2 роки залежно від спеціальності).

Вступ має свої особливості. Наприклад, українським студентам легше вступити на платне відділення до приватного університету. Не враховується ЗНО, а потрібно лише успішно пройти співбесіду, надати документи, сертифікат про знання польської/англійської мови на рівні В1, фотографії та шкільний атестат.

Державні університети віддають перевагу полякам, а кількість місць для іноземців обмежена. При цьому вступити іноземним студентам на безкоштовне відділення складно, потрібна карта поляка та висуваються інші вимоги.

Навчання у Польщі англійською або польською, тому іноземцям перед вступом рекомендовано пройти мовні курси. Вони проходять у комфортній обстановці, допоможуть швидше адаптуватись у країні та легше розуміти дисципліни.

Причому вчитися польською доступніше, ніж англійською. Кінцева вартість навчання залежить від ряду факторів, а саме:

 • форма власності ВНЗ (публічна чи приватна);
 • вибраний факультет та спеціальність;
 • рейтинг навчального закладу;
 • місто розташування ВНЗ;
 • мова викладання та ін.

Кожному студенту гарантується прозорість умов ціноутворення, а всі подробиці вказані у договорі. Вартість фіксована на весь термін навчання, при цьому додаткових комісій та платежів немає.

Як вибрати польський університет за основними критеріями?

Вибираючи університет у Польщі, слід звертати особливу увагу на такі важливі моменти:

 • вартість за рік;
 • професія та факультет;
 • престиж ВНЗ;
 • форма власності та місцезнаходження;
 • рівень акредитації;
 • гранти на навчання та ін.

За посиланням https://up-study.ua/uk/universities можна докладніше ознайомитись із переліком польських ВНЗ, популярними факультетами, вартістю та умовами вступу.

Українців приймає багато навчальних закладів, а серед найпопулярніших – Академія Вістула, Університет бізнесу у Вроцлаві, Варшавська Академія суспільних наук, Школа дизайну, Академія Л. Козмінського та ін.