176

Наркоманія – біда, від якої ніхто не застрахований

Усвідомленість того, що чудове було поруч із нами,
приходить занадто пізно
О. Блок

Стати наркозалежним не складно, набагато проблематичніше остаточно побороти патологічний потяг до наркотиків. Людина, що вийшла з цієї ситуації переможцем, тобто та, хто пройшла ефективне лікування наркоманії у Львові, стає по-справжньому сильною духом, морально очищеною, а тому може протистояти спокусам.

Тільки позбувшись від наркозалежності, він усвідомлює, наскільки помився, коли вважав, що нічого страшного немає в тому, щоб спробувати один єдиний раз наркотик. А потім клявся заплаканій дружині та матері, що обов’язково «зав’яже». Скільки ж радісних моментів він втратив! А все тому, що не цінував того, що мав: дружну сім’ю, дітей, батьків, улюблену роботу. Все шукав відчуття чогось незвіданого, що приносить ейфорію і задоволення. Натомість же отримав цілковиту психофізіологічну залежність від згубного наркотику.

Наркозалежність: причини та механізм розвитку

Повністю відповідаючи своїй етимології, наркоманія викликає у свого підопічного заціпеніння і хворобливу пристрасть. Даний стан відноситься до групи адиктивних захворювань, спровокованих залежністю на психологічному та фізіологічному рівні. Від чого залежить її прояв та чи можна його подолати?

Людський організм – дуже складна, багатокомпонентна система, регульована головним мозком. З наркотичними речовинами схожі ендорфіни. Якщо їх в організмі виробляється недостатня кількість – людина відчуває апатію, занепокоєння, його настрій різко змінюється. На рівні підсвідомості він шукає альтернативні джерела радості та задоволення. А спробувавши їх, уже не хоче розлучатися, адже з ними так легко й комфортно. Так розвивається наркоманія і алкоголізм.

Під дією наркотиків мозок звикає до періодичного викиду в кров ендорфінів і перестає самостійно їх виробляти. Незабаром без них відмовляються працювати всі органи. І хоча після скасування прийому психотропних речовин із часом все нормалізується, даний стан супроводжується «ломкою».

Читайте также:  Доставка грузов из Казахстана от надежной компании Es-Trans

Фахівці, які проводять лікування наркотичної залежності у Львові, переконані, що розглядати проблему наркозалежності потрібно не тільки в біологічній площині, а й з урахуванням соціальних і психологічних чинників. Адже до залежності від наркотиків схильні люди, яким властива:

  1. низька / висока самооцінка;
  2. проблеми комунікативного характеру;
  3. генетична схильність;
  4. високе внутрішнє напруження;
  5. закомплексованість;
  6. схильність до ризику.

Наркологічний центр «Медікон»: кваліфіковане лікування наркозалежності у Львові

Співробітники Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон» до лікування наркозалежності підходять комплексно, з використанням новітніх методик детоксикації та психосоціальної допомоги. В основі 6-місячного курсу реабілітації – апробовану протягом 10 років існування центру в великих містах України програма комплексної психосоціальної реабілітації. В її рамках передбачені різні психотренінги, індивідуальні консультації та колективні заняття за принципом взаємодопомоги.

Лікування у «МЕДІКОН» проходить анонімно, з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта та виключно компетентними, досвідченими співробітниками (психологами, наркологами, психотерапевтами, соціальними працівниками та експертам із хімзалежності).

Реабілітантами наркологічного центру «Медікон» гарантують кваліфіковане лікування, комфортні умови проживання, допомога в соціальній адаптації та відновленню міжособистісних відносин.