Хронологія: більшовики до Путіна: історія дефолтів Росії

7
Хронологія: більшовики до Путіна: історія дефолтів Росії - Украина, Польша, Германия.

У 1918 році радянський революціонер Леон Троцький сказав західним кредиторам, стурбованим відмовою більшовиків від зовнішнього боргу Росії: «Панове, вас попередили».

Він нагадав їм, що звільнення від боргів царської епохи було ключовим маніфестом проваленого повстання в 1905 році. Більш ніж через століття Росія стоїть на порозі чергового дефолту, але цього разу попередження не було.

Мало хто очікував, що вторгнення Кремля в Україну викличе таку люту відповідь Заходу, який відірвав Росію від глобальних фінансових і платіжних систем.

Це основні боргові події Росії за останнє століття:

1918: ВІДМОВА

Незадовго до революції 1917 року Росія була найбільшим у світі чистим міжнародним боржником, багато запозичивши для фінансування індустріалізації та залізниць.

Але, бачачи, що царська індустріалізація зазнала невдачі робітничого класу, більшовики відмовилися від усіх зовнішніх боргів.

«Вони сказали: «Ми не платимо, і навіть якщо б ми могли, ми б не платили». І це була політична заява», — сказав Хасан Малік, старший суверенний аналітик Loomis Sayles і автор книги «Банкіри і більшовики: міжнародні фінанси і російська революція».

Незважаючи на нагадування Троцького, дефолт шокував світ, особливо Францію, банки і громадяни якої зазнали величезних втрат.

«Інвестори не сприймали це серйозно, тому що вони думали, що це буде настільки шкідливо для себе», — сказав Малік, оцінивши борг як мінімум в 500 мільярдів доларів за цінами 2020 року і, можливо, більше.

Москві знадобилося до середини 1980-х років, щоб визнати частину цього боргу.

1991: СРСР ДО РОСІЇ

Після розпаду СРСР в 1991 році Росія перестала обслуговувати частину закордонного боргу, який вона успадкувала від колишніх радянських держав.

Андрій Вавилов, заступник міністра фінансів Росії в період з 1994 по 1997 рік, заявив, що Російська Федерація володіла боргом радянської епохи близько 105 мільярдів доларів на кінець 1992 року, а її власний борг склав 2,8 мільярда доларів.

За прийняття успадкованого боргу Паризький клуб визнав Росію країною-кредитором, писав Вавилов у своїй книзі «Російський державний борг і фінансові кризи». І оскільки Росія погодилася з групою країн реструктуризувати борг у розмірі 28 мільярдів доларів у 1996 році, було дозволено перенести великі боргові виплати радянської епохи на наступне десятиліття.

Але з фінансовою кризою за рогом знадобиться до 2017 року, щоб очистити заборгованість комуністичної епохи.

1998: ДЕФОЛТ ЗА БОРГОМ РУБЛЯ

До 1997 року обвал цін на нафту скоротив експортні доходи Росії. Зовнішній борг, який становив близько 50% ВВП в 1995 році, збільшився до 1998 року до 77%, за словами Вавілова, який звинуватив здоровенних кредитів МВФ / Світового банку в сприянні купі.

Росія залучила дуже мало податкових надходжень і покладалася на короткострокові казначейські векселі, відомі як GKO, для покриття витрат. Але йому було важче і важче перекинути їх і незабаром витрачали постійно зростаючі суми на захист рубля.

«Чим більше уряд наполягав на тому, що він буде підтримувати валюту і погашати свої борги, тим більше інвесторів прийшли до висновку, що настав час продати», — сказав Кріс Міллер у своїй книзі «Путіноміка: влада і гроші в Росії, що відроджується».

За місяць до дефолту МВФ склав пакет допомоги на суму 22,6 мільярда доларів, але «ринок очікував оголошення додаткових 20 мільярдів доларів», — написав у своїй книзі Мартін Гілман, представник МВФ у Москві в той час, у своїй книзі «Немає прецеденту, немає плану: всередині дефолту Росії 1998 року».

17 серпня 1998 року Росія кинула рушник, девальвувавши рубль, оголосивши, що більше не може платити борг за рублем, і ввела тримісячний мораторій на якийсь зовнішній борг.

Російські банки, які інвестували значні кошти в Т-векселі і мали великий валютний вплив, незабаром пішли під контроль.

2022: ВИМУШЕНИЙ ДЕФОЛТ

Через важкі фінансові труднощі в 1998 році Москва подбала про продовження виплат за єврооблігаціями. Тепер він має багато готівки, але не може ухилитися від дефолту.

Щоб обійти санкції, Кремль пропонує іноземним кредиторам відкрити російські банківські рахунки для отримання платежів в альтернативних валютах до долара.

Неамериканські інвестори теоретично можуть погодитися, але власники облігацій США не можуть, після того, як ліцензія Казначейства США, що дозволяє їм приймати російські платежі, закінчилася в травні.

Міллер, автор книги «Путіноміка», заявив, що Росія буде боротися зубами і цвяхами, щоб ухилитися від дефолту за єврооблігаціями.

«Чиновники центрального банку і міністерства фінансів побудували свою кар’єру на реабілізації Росії як кредитора, якому можна довіряти на міжнародних ринках», — сказав він.

«Він вбудований в їх ідентичність, щоб переконатися, що дефолт більше не повториться».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


три × 3 =