19 фактів про Bitcoin White Paper

6
19 фактів про Bitcoin White Paper - Украина, Польша, Германия.

13 років тому якийсь Сатоші Накамото опублікував короткий технічний опис децентралізованої системи електронних грошей, аналогів якій раніше не існувало.

31 жовтня 2008 року кілька сотень ентузіастів криптографії та фахівців, включених до закритого списку розсилки (Список розсилки криптографії), отримали лист за підписом одного Сатоші Накамото (Сатоші Накамото). У ньому він повідомив, що працює над створенням нової електронної системи грошових розрахунків, при якій операції здійснюються безпосередньо між учасниками без залучення третьої довіреної особи.

Лист містив посилання на короткий текст (9 сторінок) доповіді під назвою Bitcoin: Однорангова електронна касова система, яка в строгому академічному стилі, коротко, але чітко, зі схемами і формулами, описувала технологію нової грошової системи, названу автором bitcoin.

Ми зібрали 19 фактів про цей історичний документ:

 1. Лист з посиланням на документ був розміщений у списку розсилки криптографії в п’ятницю о 14:10.m EDT (східний стандартний час).
 2. Сатоші Накамото почав працювати над створенням і кодуванням біткойна в 2007 році.
 3. Сам документ, який багато хто називає «Білою книгою біткойна», знаходився на сайті www.bitcoin.org.
 4. Документ має всього 9 сторінок і включає 12 розділів (разом з Висновком).
 5. Список з 8 посилань додається до документа.
 6. Сатоші Накамото в документі вказав, що метою було створення електронної платіжної системи, яка б працювала без посередника (довіреного центру) і вирішувала б проблему «подвійних витрат».
 7. У документі Bitcoin назвали «електронною готівкою«. Термін «криптовалюта» з’явився пізніше, в кінці 2009 року.
 8. Термін «майнінг» в документі не використовувався. Однак в тексті Сатоші Накамото порівняв процес випуску біткоінів з роботою золотошукачів.
 9. У документі не використовувалося слово «блокчейн» (блокчейн або ланцюжок блоків). Замість цього використовується «ланцюжок доказів роботи на основі хешів».
 10. Документ був опублікований 31 жовтня , в День Реформації. У цей день в 1517 році Мартін Лютер розіслав місцевим єпископам свої знамениті 95 тез, щоб протистояти індульгенціям і прибити їх до дверей церкви в Віттенберзі – події, яка вважається офіційним початком Реформації в Європі.
 11. Перша відповідь на документ надійшла 2 листопада 2008 року від Джеймса А. Дональда, який написав: «Нам дійсно дуже потрібна така система, але, як я розумію вашу пропозицію, вона, здається, не масштабується до необхідного розміру».
 12. Перед публікацією Документа Сатоші Накамото написав весь код програми Bitcoin.
 13. Розділ 7 документа під назвою «Економія дискового простору» описує ідею відсікання старих транзакцій з блокчейна, щоб зменшити обсяг збережених даних. Однак тільки в липні 2015 року в клієнті Bitcoin Core версії 0.11.0 з’явився механізм зрізання старих блоків (обрізка блокових файлів, режим обрізки — обрізка, усікання), який був остаточно реалізований у версії 0.12.0.
 14. Документ містить код програми C, який включає 16 рядків.
 15. Генеральний директор Twitter Джек Дорсі назвав документ «фундаментальною роботою» з інформатики.
 16. Газета згадує двох відомих криптографів — Ральфа Меркла і його «Дерево Меркл» і Адама Бека і його систему Hashcash.
 17. Документ перекладено 38 мовами, серед яких російська та українська, а також японська та китайська.
 18. Документ був процитований в Інтернеті більше 17 000 разів.
 19. У січні 2021 року уряд Естонії завантажив документ на свій офіційний веб-сайт.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


2 × два =